(Υπό κατασκευή)

Αθανάσιος Παπαϊωάννου

Είδος Πτυχίου Δίπλωμα
Απασχόληση Networking & Cluster Manager στo Networking & Cluster Manager στo Professional School του Leuphana University Luneburg & υποψήφιος διδάκτορας στο Hafencity University του Αμβούργου

“Το εύρος των γνώσεων και των εργαλείων που απέκτησα κατά τις σπουδές μου στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και ειδικότερα στο Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας & Περιφερειακής Ανάπτυξης, αποτέλεσαν μία άριστη βάση για την μετέπειτα επαγγελματική και ακαδημαϊκή μου καριέρα. . Τα ερευνητικά μου ενδιαφέροντα καλύπτουν διάφορους τομείς, όπως ο χωρικός σχεδιασμός, οι μητροπολιτικές περιφέρειες, η ενέργεια, καθώς και θέματα διακυβέρνησης. Πριν την τρέχουσα απασχόληση μου εργάστηκα στον ιδιωτικό τομέα στην Ελλάδα και τη Γερμανία.”